fbpx

Zaměřeno na marketing & webdesign

Řešíte obsahový marketing, funkční web stránky, e-mailing? Vylepšení svého Google a Facebook firemního profilu? Zvažujete virtuální prohlídku, nebo firemní fotografie?

Virtuální prohlídka na mobilních zařízeních včetně virtuálních brýlí

360° sférické fotografie

Panoramatické fotografie firem a dalších zajímavých míst.
Vkládají se do Google map, firemních zápisů, Facebooku.

Sférická (kulová) fotografie zobrazuje celý prostor v zorném úhlu 360×180°.
Je základem virtuální prohlídky, která může mít 1 až n fotografií, tzv. kroků.
Je to nejlepší způsob zobrazení prostoru a používá se k mnoha účelům.
Firmy a další instituce ji požívají ke své prezentaci a získávání nových návštěvníků. Virtuální prohlídky podporuje Google, Facebook a můžete ji mít i na svém webu. Máme certifikaci Google Street View | Trusted. Více v FAQ.

Virtuální prohlídky

Z panoramatických fotografií lze vytvořit virtuální prohlídky. Fungují všude, přitahují pozornost a vzbuzují důvěru.

Moderním způsobem prezentace firmy, nebo kterékoli jiné instituce je virtuální prohlídka. Máte 2 možnosti jak si nechat vytvořit prohlídku na klíč. Do vyhledávače Google pomocí technologie Street View. Tu lze pomocí iframe vložit do web stránek a na Facebook.
Nebo můžete mít na svém webu plně interaktivní prohlídku, ve které budou prvky jako popisky, hotspoty, audio, interaktivní karty (texty, obrázky, video, odkazy), plány pater. Tedy to, co Google Street View neumí. Více v FAQ.

FAQ

Všechno co vás zajímá o virtuálních prohlídkách a sférických fotografiích.

Co je vlastně virtuální prohlídka? Jaké má formy, co všechno umožňuje a pro koho je vhodná? Jaká je její časová, potažmo cenová náročnost?
Je možné ji vytvořit postupně v několika etapách a případně ji rozšiřovat o další interaktivní obsah?

Virtuální prohlídka, nebo také virtuální procházka

Virtuální prohlídka je interaktivní prezentace určitého prostoru. Na rozdíl od 3D simulované vizualizace se jedná o prezentaci reálně nafocených míst v interiéru i exteriéru. Díky zornému úhlu 360° horizontálně a 180° vertikálně lze pomocí sférické fotogografie získat mnohem lepší představu o prezentovaném prostoru než nabízí běžná fotografie, nebo celá řada fotografií.

Uživatel prohlížející si 360° fotografii/virtuální prohlídku nabývá dojem, že je fyzicky přítomen na prezentovaném místě a může si interaktivně pomocí myši, klávesnice, nebo gest volit směr, kterým se chce podívat. Vidí tak prostor a objekty kolem sebe, nad i pod sebou. Přiblížením pozorovaného místa si může prohlédnout zajímavé detaily a naopak oddálením získá širokoúhlý pohled.

Spojením několika sférických fotografií pomocí aktivních bodů lze vytvořit virtuální prohlídku – např. procházku budovou či jiným prostorem. Díky prohlídce lze pak procházet z jedné místnosti do druhé pouhým kliknutím myši na PC, nebo gestem na dotykovém zařízení jako je mobil, tablet.

Pro koho je virtuální prohlídka/procházka vhodná

Virtuální prohlídka je vhodná pro komerční i nekomerční prezentaci míst. Poskytuje možnost prohlížení fotografií v režimu VR a na rozdíl od videa poskytuje zcela interaktivní prostředek mezi uživatelem a prohlíženým prostorem.

VR prohlídka, nebo samostatná sférická fotografie může být vhodná i pro archivační účely, kdy se nemusí pořizovat 4 a více samostatných směrových fotografií prostoru, ale stačí k tomu jedna kulová fotografie. Sférickou fotografii lze pak zobrazovat v režimu panorama, sféry 360°, nebo VR. Technologii VR podporuje nejen Google Street View a Facebook 360, ale i další weby používající otevřený formát WebVR.

Snímat lze interiéry a exteriéry firem, různých institucí, zdravotnických zařízení, výzkumu a věd, ale i malých prostor jako interier automobilu, apod.

Panoramatické fotografie lze z/do prohlídek přidávat/ubírat, retušovat a fotograficky upravovat.
K posílení brandingu lze umístit do nadiru fotografií např. logo firmy. To může být vhodné také při sponzorovaných prohlídkách.

Co umožňuje virtuální prohlídka

Záleží na technologii a umístění prohlídky. Rozhodně zastaralá je již technologie Adobe Flash, na které se vytvářely prohlídky dříve. Dnešní internetové prohlížeče ji už víceméně nepodporují a na mobilních zařízeních také nefunguje.

Google Street View je platforma vhodná pro propagaci v nejpoužívanějším vyhledávači. Díky virtuální prohlídce Google Street View bude mít firma prohlídku interiéru/exteriéru pro uživatele dostupnou přímo z Google vyhledávání nebo Google map. Nepodporuje však žádné vložené interaktivní prvky.

Do virtuálních prohlídek na platformě WebVR/Kuula, kterou lze umístit na web firmy, lze vkládat nejen propojné body k vytvoření procházky, ale pro interaktivní zážitek podporuje popisky, hotspoty, audio, interaktivní karty (texty, obrázky, video, odkazy), plány pater.

K propagaci značky lze umístit do nadiru fotografií např. logo firmy. To může být vhodné také při sponzorovaných prohlídkách.

Pozn: V prohlídce výše je na střeše domu restaurace umístěn hotspot. Kliknutím na něj se zobrazí karta s logem firmy a odkazem na webové stránky.

Virtuální prohlídka Google Street View | umístění prohlídky na web

Do virtuálních prohlídek na platformě Google Street View lze vkládat pouze propojné body k vytvoření procházky. Nepodporuje žádné další interaktivní funkce, žádné hotspoty, media ani interaktivní karty (texty, obrázky, audio, video, odkazy), ani plány pater.

Patra lze v Google Street View vytvářet pouze dalším software třetích stran.

Patra se v prohlídce Google Street View (pokud je má) zobrazují v pravé části ovládacích panelů.

Interaktivní virtuální prohlídka Kuula | umístění prohlídky na web

Do virtuálních prohlídek na platformě Kuula, lze vkládat nejen propojné body k vytvoření procházky, ale pro interaktivní zážitek podporuje tzv. hotspoty, media interaktivní karty (texty, obrázky, video, odkazy), plány pater.

Virtuální prohlídku Kuula lze kdykoli v čase rozšiřovat o další místa, opravovat stávající fotografie, přidávat interaktivní obsah. Projekt realizace vytváření virtuální prohlídky může být rozložen na etapy.

Pozn: V ukázce výše je u vozu Renault 4 CV vložen hotspot pro zobrazení karty s popisem a odkazem na wikipedii.

Ve virtuální prohlídce lze posilovat známost značky – branding

Nadir logo

K posilování značky lze umístit do nadiru fotografie např. logo firmy. To může být vhodné jak ve vlastní virtuální prohlídce, tak při sponzorovaných prohlídkách.

Vlastní VR prohlídka. Google umožňuje všem uživatelům nahrát k vašemu profilu firmy libovolné fotografie. Vlastník podniku je nemůže schválit ani odmítnout. (Pouze nahlásit jako nevhodné, pokud by porušovaly pravidla Google). Logo firmy ve virtuální prohlídce může takové fotografie odlišit.

Sponzorovaná VR prohlídka. Řekněme, že je ve vašem okolí zajímavé místo, které lidé vyhledávají. Necháte mu vytvořit virtuální prohlídku (na Google rozhodně nespoléhejte) a do nadiru fotografie necháte umístit své logo. Tím si nejen vytvoříte imprese zadarmo, čímž posilujete svůj brand, ale navíc na sebe lokálně upozorníte. Ze statistik je patrné, že prohlídky mají ročně desítky tisíc zobrazení…

Penzion nechá vytvořit VR prohlídku místní zříceniny hradu. Do fotografie se vloží logo a informace o sponzorovi. V interaktivní prohlídce navíc může být video penzionu, odkaz na jeho web, apod.

Zhotovení virtuální prohlídky a její cena

Náročnost projektu se odvíjí od jeho rozsahu a použité technologie.

Sférickou fotografii lze v místě pořídit i s přípravou interiéru do jedné hodiny. Naproti tomu hodně rozsáhlý exteriér se může fotit i několik dní a další čas trvá zpracování fotografií, moderace prohlídky v Google mapách, vytváření mediálního obsahu v Kuula, vkládání na web, příprava podkladů užití pro klienta, případně školení, apod.

Cena projektu se nedá přesně určit bez jasného zadání a případného zaměření prostoru. Bez konzultace to nepůjde…

Uplatnění virtuálních prohlídek

Prohlídku zúročí firma když ji uživatel právě hledá v mapách. Uvítá ji zájemce o ubytování, aby si prošel pokoje, sociální zařízení a blízké okolí. Prohlídkou si projde pacient zdravotnického zařízení, aby věděl, co jej čeká a cítil se pak na místě klidněji.

Kontakt

Připravujete nový internetový projekt? Vybíráte do něj spolehlivého partnera? Neváhejte nás kontaktovat. Působíme převážně v Praze a Brně, ale cestujeme po celé ČR/EU.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

photo

Milan Tuček, +420 777 337 397

Pozice: 360°/VR content specialist, Google Trusted Photographer
Milan je v Project 360 nejen certifikovaným fotografem Google, ale stará se o řízení všech projektů. Dbá o to, aby jelo vše podle plánu. Když právě nepracuje, je se svou rodinou. Rád jezdí na kole, fotí, miluje přírodu a cestování.
Číst více

REFERENCE

Rádi vám představíme naše referenční projekty. Fotografovali jsme mnoho krásných míst.